Psikolog/Pedagog/ Oyun ve Masal Terapisti/ Evlilik ve Çift Terapisti Elif Çakmak, Gaziantep doğumlu olup evli ve bir çocuk annesidir. Uzun yıllardır mesleğini deneyimli tecrübesiyle yapmaktadır.

Lisans öncesi eğitimlerini Gaziantep ilinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Toros Üniversitesinde yapmış bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Nevşehir Haci Bektaş Veli Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak psikolojik danışman ve rehber öğretmen unvanı kazanmıştır. Sosyal Bilimler Enstitüsü Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden süpervizyonla birlikte toplamda 480 saat olan eğitimi başarıyla tamamlayıp Aile Danışmanı unvanını hak etmiştir. Aile Danışmanlığı eğitimini içerik olarak Yüksek Lisans Eğitimi seviyesinde almıştır. Avrupa Seksoloji Birliği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan Çift Terapisi ve Cinsel Terapi eğitimini 8 modül olarak almış ve başarıyla tamamlamıştır. Bu alanda aldığı eğitim doğrultusunda başarılı ve çözüm odaklı görüşmeler yapmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Hipnoz Eğitimcisi Doktor Mehmet Karav,

Psiko-Terap Derneği Onaylı; Temel Hipnoz ve İleri (Regresyon) Hipnoz/EFT (Emotional Freedom Tekniği-(duygusal özgürlüşme tekniği) Eğitimi EFT ve Regresyon Terapisi/Hipnoz

Uyguladığı çocuk testleri; Ankara Gelişim Envanteri, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Frankfurter Dikkat Testi,
Good-Enough Harris Bir Adam Çiz Testi, Aile Çizimi Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Gessel Testi, Frostig Gelişimsel-Görsel Algı Testi, Porteus Labirenteleri Testi, Kent E.G.Y Testi, Cattell Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Benton Kognitif Fonksiyonlar ve Görsel Hafıza Testi
Beier Cümle Tamamlama Testi, D2 Dikkat Testi ve Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi ayrıca bununla birlikte WISC-R ve MMPI testlerinin de uygulayıcısıdır. Bu testleri tecrübe ile uygulamaktadır.
Lisans eğitimi sırasında Gaziantep Devlet Hastanesi’nde birçok birimde klinik stajını tamamlamıştır. (Çocuk ve ergen psikiyatristi-kadın ve erkek yataklı psikiyatri servisi) Erdes Özel Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde ve birçok rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak çalışmıştır. Ayrıca birçok anaokullarında psikolog olarak gelişim testleri uygulamalarında bulunmuştur. Çeşitli kurumlarda rehber öğretmenliği olarak görev yapmıştır. EliDen Psikolojik Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezinin kuruculuğunu ve ortaklığını yapmıştır. Şu anda ise ADIM Aile Evlilik ve Eğitim Danışmanlığı Merkezi’nde uzman kadro eşliğinde danışan alımına devam etmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında sahip olabileceğiniz soruları yanıtlamak için buradayım. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak benimle iletişime geçmekten çekinmeyin:

Email:
Telefon: 0532 131 15 33
Twitter:
Facebook: 

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.