Esra ÖZDEMİR KIRICI
Klinik Psikolog
/Aile ve Evlilik Terapisti / Eğitimcisi/Kariyer Psk. Dan./   Cinsel Terapist/Pedagog

Gaziantep doğumlu olup; evli ve bir çocuk annesidir. An. Ün. Sos. Bil. Fak. /Atatürk Ün. Sağ. Bil. Fak./U. Fin. Ün. Fen- Edebiyat Fak. Psikoloji  lisans programlarını tamamlayarak: İst. Kent Ün. Sos. Bil. Ens. Klinik Psikoloji Yük. Lisans/Master, İstanbul Altınbaş Ün. Psikoloji Yüksek Lisans/Master, Sakarya Ün. Eğit. Bilim. Ens. Kariyer Psikolojik Danış. Yüksek Lisans/Master,  Gaziantep Ün. Eğit. Bilim. Enst. Psik. Reh.ve Danış. (PDR) Yüksek Lisans/ Master, Adana Bilim ve Tek. Ün. Aile Danışmanlığı / Aile ve Sosyal Yaşam Destek Danış. /Hasan Kal. Ün. Eğitim Bil. Ens.Pedagojik Formasyon Gaziantep Ün. Sosyal Bilimler Enst. Kadın Çalışmaları Anabilim Dalında Yük. Lisans/Master, B. Baş. Ün. Sos. Bil. Enst. Klinik Psikoloji Doktora eğitimini yanında kendini geliştirmek adına halen yurt içi ve yurt dışı eğitimlere devam etmektedir. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Resmî Gazete’ de yayımlanan Aile Danışmalığı Yönetmeliğinde belirtilen şartları sağladığından Aile Danışmanlığı Eğitimcisi olmaya hak kazanmıştır. Ayrıca 1 Kasım 2017 tarih ve 30227 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan yönetmelik ile Kariyer Psikolojik Danışmanlık (Seviye 7) den Ulusal Meslek Standarttı kazanmış olup, Ülkemizdeki ilk kariyer Psikolojik Danışmanlarından olmuştur.  Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı TEDx Talks   tarafından konuşmacı olarak davet  edilmiş ancak yoğun çalışma sebebi ile   bu daveti  önümüzde ki yıllarda gerçekleştirmek üzere ertelemiştir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 26 yıl görev yaptı. Görev süresince farklı birimlerde hizmetleri vermiş olup başlıca; Sağlık Bakanlığında Aile Hekimliği uygulaması, Akılcı ilaç il koordinatörü olarak ve Kişisel Gelişim ve Mesleki Gelişim Oryantasyon Eğitimlerinde Gaziantep Eğitim İl Koordinatörü ve Eğitimcisi pozisyonunda 2256 Sağlık Bakanlığı bünyesinde aktif hizmet veren sağlık profesyonellerine (Hekimler, Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Uzmanları, Diş Hekimleri, Hemşire, Sağlık Memuru, VKH) Eğitimler vermiştir.  Görev süresinin son dönemlerin de Sağlık Bakanlığına Bağlı Abdulkadir Konukoğlu Sağlıklı Hayat Merkezinde yer alan Aile Danışmanlığı Biriminde 2013 / 2019 yıllarında Aile Danışmanı ve Evlilik Terapisti/Kariyer Psikolojik Danışman olarak Görev yaptı. Görev süresi boyunca binlerce bireysel ve aile görüşmesi gerçekleştirdi. Devlet memurluğu görevinden ayrılarak ADIM Aile & Kariyer & Eğitim Danışmanlık Merkezini kurup ekip arkadaşları ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.

Başlıca IQ, EQ (Duygusal) ve Sosyal zekanın aile hayatı, akademik ve iş yaşamına etkisi üzerine akademik çalışmalar yapmıştır. (Sosyal ve Duygusal Zekanın Evlilik Doyumu İle İlişkisi- Sosyal ve Duygusal Zekanın Akademik ve İş Yaşamı İle ilişkisi- Birinci Basamak Sağlık Hizmeti Sunucularının Duygusal Zeka ve Tükenmişlik ile İlişkisi…)

Lisans ve Lisansüstü Eğitimlerinin Yanı Sıra Diğer Aldığı Eğitimler:

Psiko-Terap Derneği Onaylı; Sağlık Bakanlığı Hipnoz Eğitimcisi Dr. Mehmet Karav’ dan; 

Temel Hipnoz ve İleri (Regresyon) Hipnoz/EFT (Emotional Freedom Tekniği-(duygusal özgürleşme tekniği) Eğitimi

3. Kuşak Terapi Eğitimleri

Metakognitif Terapi Eğitimi (Temel Eğt.)

Şefkat ve (Öz) Şefkat Terapi Eğitimi

Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Terapi Eğitimi

Varoluşçu Terapi

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Gerçeklik Terapisi Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi iki Devlet Üniversitesi Onaylı (1060 saat),

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi,

Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi (Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı (Onaylı) AEP eğitimcisi)

İmago Evlilik Terapisi Eğitimi,

Pozitif Terapi Eğitimi

Şema Terapi Eğitimi

Cinsel Terapi Eğitimi/Eğitici,

Nefes Terapisi Hasan Kalyoncu Ün.

Oyun Terapisi Eğitimi/Eğitimci

Masal Terapisi Eğitimi/Eğitimci

Çocuğun Psikososyal Gelişimi (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler Eğitimi (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Üreme Sağlığı (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Diğer  Eğitimler :

Çocuk ve Ergenlerde Davranışsal Sorunlar ( Gaziantep Ün.)

Selçuk Üniversitesi Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi/ Eğitici

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği/Eğitici (Aile Danışmanları Derneği Ve Selçuk Üniversitesi Onaylı 2 Adet)

Adana Bilim ve teknoloji Ün.Onaylı ve Uluslararası Ruh Sağlığı ve Psikoterapi derneği Onaylı MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik envanteri) Eğitimi/Eğitici,

Çocuk Objektif Testleri Eğitimi (Selçuk Üniversitesi Onaylı)

Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (Selçuk elcuk Üniversitesi Onaylı)

Çocuk ve Ergende Depresyon

Kişisel Gelişim (İş Ve Sosyal Hayatta İletişim ) (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)

Kişisel Gelişim (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)

Kişisel Gelişim (Girişimcilik) (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)

İlkyardım Eğitmeni Yetki Belgesi (Sağlık Bakanlığı Onaylı),

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi 2013 (TSE Onaylı) / Te En Iso 9001 Kalite Yönetim İç Tetkik Eğitimi 2013 (TSE Onaylı)

Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi Ve İyileştirme Teknikleri Eğitimi 2013 (Tse Onaylı) Ts  En Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi Dökümantasyon Eğitimi 2013 (TSE Onaylı) Ts  En Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi 2013 (TSE Onaylı)

Wisc-R (Çocuklar İçin Zekâ Testi) Uygulayıcı Eğitimi (Devlet Üniversitesi Onaylı)

Kişisel Gelişim İletişim Eğitimi 2013 (Duygusal Zekayı- Geliştirmek İletişim Sanatı- Algının Rolü Ve Etkin Dinleme-Zor İnsan Tipolojileri ve Baş etme Yöntemleri- Keyif Veren Sunum- Profesyonel Hayatta Etki İçin Kişisel İmaj- Telefonda İletişim Güçlü Yönlere Odaklanma- Biz Bir Ekibiz- Zor İnsanlarla İletişim Yöntemleri) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Temel Yönetim Becerileri 2014/1 2015/2(Temel Yönetim Becerileri- Takım Çalışması- Öğrenen Organizasyon- Değişim Yönetimi) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Kişisel Gelişim Ve Mesleki Gelişim Eğitici Eğitimi (Türkiye Halk Sağlığı Kurumu)

Temel Yönetim Becerileri 2014/2 (Bir Ekibi Yönetmek- Bugünün Lideri- İnsan Sarrafı- İş Yaşamında Profesyonel Davranış) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Temel Yönetim Becerileri 2015/3 (Problem Çözme Teknikleri- Karar Verme- Kot Pantolonlu Yönetici- Temel Koçluk Becerileri) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Ar-Ge Proje Performans Eğitimi (Çalışma Ortamı ve Zaman Kayıpları- Çalışma Ortamı ve Zaman Kayıpları- Hayır Diyebilmek- Hedef Belirleme Ve Görevlendirme- Müzakere Becerileri- Performans Değerlendirme Ve Hedef Belirleme- Performans Yönetimi – Proje Yönetim Eğitimi- Stres Ve Sizin Stresiniz- Takım Çalışması- Temel Finans Bilgisi – Temel Finansal Analiz- Verimli Toplantılar) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlükleri ve Tıbbi Cihaz Uygulamaları Değerlendirme Toplantısı Katılım Belgesi (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu)

Malnütrisyonun Risk Gruplarında İnsan Sağlığına Ve Sağlık Ekonomisine Etkisi (Çalıştay ) (Sosyal Güvenlik Kurumu)

Sertifikalar:

İş ve Çalışma Psikolojisi

Aile Koçluğu, Performans Koçluğu, Aile Psikolojisi, Temel Psikoloji, Genel Psikoloji, Stresle Başa Çıkma ,  Zeka Ve Başarının Ölçülmesi , Kendi Kendine Telkin ,Aile Psikolojisi

PhD. Esra ÖZDEMİR KIRICI, mesleki çalışmalarına Gaziantep ADIM  Aile & Kariyer & Eğitim Danışmanlık Merkezinde  Hizmet Vermeye Devam Etmektedir.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.