Psikolog Şifa Tok, Adana/Kozan doğumludur. İlk ve orta öğrenimini bu ilde tamamlamış ve liseden sonra İstanbul Özyeğin Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Anabilim Dalını kazanarak lisansını İstanbul’da tamamlamıştır. Psikolog Şifa Tok lisans yılları boyunca çeşitli eğitim, seminer ve workshoplara katılarak alanında uzman kişilerden faydalanmış ve kariyerine katkıda bulunmuştur. Deneyimine ilk olarak lisans yıllarında KAÇUV derneğine bağlı çalışmış ve burada 0-6 yaş kanser tedavisi gören çocuk ve aileleri ile birebir ilgilenme fırsatı bulup çeşitli gelişim testleri uygulamıştır. KAÇUV Derneği ile beraber AÇEV’de (anne ve çocuk eğitim vakfı) 0-6 yaş çocukların tüm gelişim dönemlerini titizlikle incelemiş ve her yaş döneminin getirdiği olağan gelişim basamaklarını tanımlama konusunda ileri düzeyde deneyim elde etmiştir. Çocuklara uygulanan önemli gelişim testleri arasında DENVER gelişim testi ve AGTE gelişim testi yer almaktadır. Bunların yanında çocuk zeka gelişimini değerlendirmek için WISCR Zeka Testi ve CAT uygulamaları yapmıştır.
Şifa Tok daha sonra deneyimini bir okulda özel eğitim psikoloğu olarak çalışmış ve aynı zamanda eğitimlerini almaya devam etmiştir. Psikolog. Şifa Tok bununla birlikte Adana Kariyer Akademi bünyesinde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra Aile Danışmanı ve Psikolog olarak çalışmış ve toplumda ruhsal olarak sağlıklı, yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı aileler, çocuklar ve eşler yetişmesi adına sizlere yardımcı olmaktadır. Hayat görüşü ve idealleri ile sürekli dinamik ve kendisini geliştirmekte olan Tok, bireylere hayata karşı daha sağlam adım atmaları adına rehberlik etmektedir. Şifa Tok’un aldığı eğitimler;

Aile danışmanlığı
Çocuk resimleri analizi
Objektif Testler
Projektif testler
Oyun terapisi
Öğrenci ve Aile koçluğu
Şifa TOK’un ilgilendiği alanlar ve uyguladığı testler ;
• Depresyon
• Panik atak
• Stres ve Kaygı Bozukluğu
• Öğrenme güçlüğü
• Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB)
• Oyun Terapisi
• Evlilik öncesi danışmanlık
• Aile Eğitimi ve Danışmanlığı
• Öğrenci Danışmanlığı ve Kariyer Planlama
• Çocuk ve ergen problemleri
• Objektif ve Projektif Testler
• WISC-R
Psikolog Şifa Tok, psikoloji ana bilim dalından aldığı kapsamlı eğitimin yanında yukarıda belirtilen programlara katılarak sizlere daha profesyonel terapi ve danışma hizmeti sunmaktadır.
Günümüzün yaşam koşulları, zorlukları bireylere hayatının birçok dönemlerinde profesyonel bir yardım ve rehberliğe ihtiyaç duymalarını da beraberinde getirmektedir. Bu amaçla Şifa Tok, bireysel ve ailesel terapi, aile danışmanlığı, çocuk gelişimi ve danışmanlığı, çocuklarda davranış sorunları ve özel eğitim alanlarında çalışmaktadır.
Evlilik ve Aile Danışmanlığı: Aile sistemi günümüzde birçok problemlerle karşı karşıya kalıyor ve yanlış ya da eksiklikler giderilmediği takdirde aileler hızlı bir şekilde çöküş yaşıyor. Aile terapisinde amaç aile arasındaki anlaşılamayan durumların farkındalığını sağlayarak daha dinamik, daha mutlu ve huzurlu yol almasını sağlamaktır. Bu amaçla sizlere Aile Terapisi ve Danışmanlığı hizmetini vermeye özen göstermektedir.
Çocuk Psikoloğu ve Danışmanlığı: Çocukların zaman zaman yaşamış olduğu uyum ve davranış bozuklukları, korkular, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, Güvenli bağlanma problemi, sınav kaygısı ve okul fobisi gibi alanlarda çocuklara uygun test ve envanterlerle( resim analizi, hikaye analizi, oyun terapisi, aile dizilimi) çocuğun iç dünyasına inip yaşadığı sorunları daha derinden keşfederek iyileşme çalışmaları yapmaktadır.
Bireysel danışmanlık kapsamında ise bireyin kendini daha iyi tanıması ve tüm varlığıyla kendini keşfedebilmesi yaşadığı sorunlara daha bütüncül yaklaşabilmesini ve baş edebilmesini kolaylaştıracaktır. Bu amaçla bireylerin yaşamış olduğu depresyon, obsesif kompulsif bozukluklar, duygusal sorunlar, travmatik yaşantılar ve bağlanma sorunları ile terapötik bakış açısıyla daha bütüncül yaklaşarak rehberlik hizmeti sunmaktadır.
Psikolog Şifa Tok artık Adım
Aile &Kariyer &Eğitim Merkezinde hizmetine devam edecektir

Hizmetlerimiz hakkında sahip olabileceğiniz soruları yanıtlamak için buradayım. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak benimle iletişime geçmekten çekinmeyin:

Email:
Telefon: 0532 131 15 33
Twitter:
Facebook: 

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.