CİNSEL TERAPİ

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli uzmanlar tarafından, eşlerin kendilerini ve birbirlerini tanımalarını sağlayan, cinsel yönden eksik bilgilerini tamamlayıp, cinsel yaşantılarını olumsuz etkileyen duygu, düşüncelerin ve kaygıların giderilerek sağlıklı bir cinsel hayatın oluşturulması sağlanan bir terapi yöntemidir. Cinsel terapistlerin öncelikle terapiye gelen hastaların sorunlarının kaynağının ne olduğunu bulmaları gerekir. Cinsel sorun yaşayan kişilerle terapi seanslarına geçmeden önce cinsel sorunların kaynağını bulmaya çalışırlar. Eğer sorun fiziksel ise hastalarını üroloji veya dahiliye gibi ilgili alanlara yönlendirirler.

 

Cinsel yaşam aile ve birlikteliğin vazgeçilmez bir unsurudur. Günlük yaşamın zorlukları, stres, bilgi ve deneyim eksikliği, yanlış inanç ve yetiştirme tutumları ile iletişim sorunları çiftlerin arasında cinsel sorunların oluşmasına yol açabilmektedir. Çözümlenmeyen sorunlar aile ve ilişkilerin yürütülmesinde büyük sorunlar oluşturabildiği gibi, yaşamdaki haz kaynaklarımızı azaltıp, hayat kalitemizin de düşmesine yol açmaktadır.

Cinsel terapi sırasında vücudun cinsel bölgelerinin anatomisi ve fizyolojisi anlatılarak, cinsellik kavramı anlatılır. Cinsel bölgeler ve cinsel ilişkiye dair bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirme yazılı ve görsel eğitim materyalleri ile desteklenerek, eşlere ev ödevleri verilerek cinsel terapi uygulanır. Eşler arasındaki gerilimin ve çekingenlik giderilir. Seanslarda verilen öğretilerin aşk oyunları ile pekiştirilmesi sağlanarak eğitimin kalıcı olması sağlanır. 

logo_call

Tüm Merak Ettikleriniz İçin Bize Ulaşın

0 (532) 131 15 33

08.30-20.00