Ph.Dr. Esra ÖZDEMİR KIRICI

Ph.Dr. Esra ÖZDEMİR KIRICI

  • Uzmanlık: Uzm. Klinik Psikolog/Aile ve Evlilik Terapisti / Eğitimcisi/Kariyer Psikolojik. Danışman / Pedagog/ Cinsel Terapist/ Hipnoterapist
  • Tecrübe: 15
  • Adres: Atatürk Mah. 1068 nolu sok. İkizevler apt. No:6/A Şehitkamil/Gaziantep
  • Email: kariyerakademigaziantep@gmail.com
  • Telefon: +90 532 131 15 33

Bizi Yorumlayın

Kişisel Deneyimler ve Eğitim

Uzm. Klinik Psikolog/Aile ve Evlilik Terapisti / Eğitimcisi/Kariyer Psikolojik. Danışman /Çocuk Psikoloğu/ Cinsel Terapist/  Hipnoterapist

 Gaziantep doğumlu olup; evli ve bir çocuk annesidir. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri  Fakültesi Final Üniversitesi  Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji  lisans programlarını tamamlayarak Psikolog Ünvanı almıştır. İstanbul Kent Üniversitesi’ nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı ile Klinik Psikolog unvanı almıştır. İstanbul Altınbaş Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans/Master Sakarya Üniversitesinde Kariyer Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans/MasterGaziantep Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık  (PDR) Yüksek Lisans/master, Adana Bilim ve Teknoloji  Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Sertifikası ile Aile ve Sosyal Yaşam Destek Danışmanı Hasan Kalyoncu Üniversitesinde ‘Pedagojik Formasyon’ Gaziantep Üniversitesinde Sosyal Bilimler Kadın Çalışmaları Anabilim Dalında Yüksek Lisans B. Baş. Ün. Sos. Bil. Enst. Klinik Psikoloji Doktora eğitimini tamamladı.Tüm bu eğitimlerin yanında kendini geliştirmek adına halen yurt içi ve yurt dışı eğitimlere devam etmektedir. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Resmî Gazete’ de yayımlanan Aile Danışmalığı Yönetmeliğinde belirtilen şartları sağladığından Aile Danışmanlığı Eğitimcisi olmaya hak kazanmıştır.

Ayrıca 1 Kasım 2017 tarih ve 30227 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan yönetmelik ile Kariyer Psikolojik Danışmanlık (Seviye 7) den Ulusal Meslek Standarttı kazanmış olup, Ülkemizdeki ilk kariyer Psikolojik Danışmanlardan olmuştur.

Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı TEDx Talks   tarafından konuşmacı olarak davet  edilmiştir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde uzun süre görev yaptı. Görev süresince farklı birimlerde hizmetleri oldu başlıca; Sağlık Bakanlığında Aile Hekimliği uygulaması, Akılcı ilaç il koordinatörü olarak ve Kişisel Gelişim ve Mesleki Gelişim Oryantasyon Eğitimlerinde Gaziantep Eğitim İl Koordinatörü ve Eğitimcisi pozisyonunda 2256 Sağlık Bakanlığı bünyesinde aktif hizmet veren sağlık profesyonellerine (Hekimler, Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Uzmanları, Diş Hekimleri, Hemşire, Sağlık Memuru, VKH) Eğitimler vermiştir.  Görev süresinin son dönemlerin de Sağlık Bakanlığına Bağlı Abdulkadir Konukoğlu Sağlıklı Hayat Merkezinde yer alan Aile Danışmanlığı Biriminde 2013 / 2019 yıllarında Aile Danışmanı ve Evlilik Terapisti/Kariyer Psikolojik Danışman olarak Görev yaptı. Görev süresi boyunca binlerce bireysel ve aile görüşmesi gerçekleştirdi. Devlet memurluğu görevinden ayrılarak ADIM Aile & Kariyer & Eğitim Danışmanlık Merkezini kurup ekip arkadaşları ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.

Başlıca IQ, EQ (Duygusal) ve Sosyal zekanın aile hayatı, akademik ve iş yaşamına etkisi üzerine akademik çalışmalar yapmıştır. (Sosyal ve Duygusal Zekanın Evlilik Doyumu İle İlişkisi- Sosyal ve Duygusal Zekanın Akademik ve İş Yaşamı İle ilişkisi- Birinci Basamak Sağlık Hizmeti Sunucularının Duygusal Zeka ve Tükenmişlik ile İlişkisi…)

Lisans ve Lisansüstü Eğitimlerinin Yanı Sıra Diğer Aldığı Eğitimler:

  1. Kuşak Terapi Eğitimleri

Metakognitif Terapi Eğitimi (Temel Eğt.)

Şefkat ve (Öz) Şefkat Terapi Eğitimi

Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Terapi Eğitimi

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Varoluşçu Terapi

Gerçeklik Terapisi Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi iki Devlet Üniversitesi Onaylı (1060 saat),

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi,

Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi (Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı (Onaylı) AEP eğitimcisi)

Psiko-Terap Derneği Onaylı; Sağlık Bakanlığı Hipnoz Eğitimcisi

Dr. Mehmet Karav’ dan; Temel Hipnoz ve İleri (Regresyon) Hipnoz/EFT (Emotional Freedom Tekniği-(duygusal özgürleşme tekniği) Eğitimi

İmago Evlilik Terapisi Eğitimi,

Pozitif Terapi Eğitimi

Şema Terapi Eğitimi

Cinsel Terapi Eğitimi/Eğitici,

Nefes Terapisi Hasan Kalyoncu Ün.

Oyun Terapisi Eğitimi/Eğitimci

Masal Terapisi Eğitimi/Eğitimci

Çocuğun Psikososyal Gelişimi (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler Eğitimi (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Üreme Sağlığı (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Diğer:

Çocuk ve Ergenlerde Davranışsal Sorunlar ( Gaziantep Ün.)

Selçuk Üniversitesi Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi/ Eğitici

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği/Eğitici (Aile Danışmanları Derneği Ve Selçuk Üniversitesi Onaylı 2 Adet)

Adana Bilim ve teknoloji Ün.Onaylı ve Uluslararası Ruh Sağlığı ve Psikoterapi derneği Onaylı MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik envanteri) Eğitimi/Eğitici,

İlkyardım Eğitmeni Yetki Belgesi (Sağlık Bakanlığı Onaylı),

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi 2013 (TSE Onaylı) / Te En Iso 9001 Kalite Yönetim İç Tetkik Eğitimi 2013 (TSE Onaylı)

Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi Ve İyileştirme Teknikleri Eğitimi 2013 (Tse Onaylı) Ts  En Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi Dökümantasyon Eğitimi 2013 (TSE Onaylı) Ts  En Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi 2013 (TSE Onaylı)

Wisc-R (Çocuklar İçin Zekâ Testi) Uygulayıcı Eğitimi (Devlet Üniversitesi Onaylı)

Kişisel Gelişim İletişim Eğitimi 2013 (Duygusal Zekayı- Geliştirmek İletişim Sanatı- Algının Rolü Ve Etkin Dinleme-Zor İnsan Tipolojileri ve Baş etme Yöntemleri- Keyif Veren Sunum- Profesyonel Hayatta Etki İçin Kişisel İmaj- Telefonda İletişim Güçlü Yönlere Odaklanma- Biz Bir Ekibiz- Zor İnsanlarla İletişim Yöntemleri) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Temel Yönetim Becerileri 2014/1 2015/2(Temel Yönetim Becerileri- Takım Çalışması- Öğrenen Organizasyon- Değişim Yönetimi) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Kişisel Gelişim Ve Mesleki Gelişim Eğitici Eğitimi (Türkiye Halk Sağlığı Kurumu)

Temel Yönetim Becerileri 2014/2 (Bir Ekibi Yönetmek- Bugünün Lideri- İnsan Sarrafı- İş Yaşamında Profesyonel Davranış) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Temel Yönetim Becerileri 2015/3 (Problem Çözme Teknikleri- Karar Verme- Kot Pantolonlu Yönetici- Temel Koçluk Becerileri) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Ar-Ge Proje Performans Eğitimi (Çalışma Ortamı ve Zaman Kayıpları- Çalışma Ortamı ve Zaman Kayıpları- Hayır Diyebilmek- Hedef Belirleme Ve Görevlendirme- Müzakere Becerileri- Performans Değerlendirme Ve Hedef Belirleme- Performans Yönetimi – Proje Yönetim Eğitimi- Stres Ve Sizin Stresiniz- Takım Çalışması- Temel Finans Bilgisi – Temel Finansal Analiz- Verimli Toplantılar) (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlükleri ve Tıbbi Cihaz Uygulamaları Değerlendirme Toplantısı Katılım Belgesi (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu)

Malnütrisyonun Risk Gruplarında İnsan Sağlığına Ve Sağlık Ekonomisine Etkisi (Çalıştay ) (Sosyal Güvenlik Kurumu)

Çocuk Objektif Testleri Eğitimi (Selçuk Üniversitesi Onaylı)

Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (Selçuk elcuk Üniversitesi Onaylı)

Çocuk ve Ergende Depresyon

Kişisel Gelişim (İş Ve Sosyal Hayatta İletişim ) (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)

Kişisel Gelişim (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)

Kişisel Gelişim (Girişimcilik) (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)

Sertifikalar:

İş ve Çalışma Psikolojisi

Aile Koçluğu, Performans Koçluğu, Aile Psikolojisi, Temel Psikoloji, Genel Psikoloji, Stresle Başa Çıkma ,  Zeka Ve Başarının Ölçülmesi , Kendi Kendine Telkin ,Aile Psikolojisi

PhD. Esra ÖZDEMİR KIRICI, mesleki çalışmalarına Kurmuş olduğu Gaziantep ADIM  Aile & Kariyer & Eğitim Danışmanlık Merkezinde hizmet verirken kurumun hizmet içeriğini genişleterek RÖNESANS PSİKOLOJİ MERKEZİNE dönüştürmüş ve halen kurucu üyesi olduğu merkezde uzman ekip arkadaşları ile 

Bireysel/ Aile ve Evlilik/ Akademik Süreçler/ Kurumsal / Ergen ve çocuk  / Endüstri Psikolojisi alanlarında hizmet vermektedir.

DANIŞAN YORUMLARI : Ph.Dr. Esra ÖZDEMİR KIRICI