Gaziantep Bireysel Danışmanlık Hizmeti

Gaziantep Bireysel Danışmanlık Hizmeti

Günlük hayatın yoruculuğu, gelecek kaygısı, iş/okul stresi ve bu gibi faktörler, kişilerin hayatları üzerinde olumsuz etkilere sebep olmaktadır. Sürekli olarak stres altında olan kişilerde birtakım psikolojik sorunlar meydana gelmektedir. Yaşanan bu sorunlara karşı ise muhakkak ki bir uzman desteği alınmalıdır. Günümüzde artık psikolojik danışmanlık birimleri oldukça büyük bir ilgi görmekte ve kişiler bu aldıkları hizmetlerin ardından kendilerini çok daha mutlu hissedebilmektedir.

Yaşadığı problemler ile başa çıkamayan kişiler, kendilerine yardım edebilmesi için psikolojik danışmanlık birimlerinden destek almaya devam etmektedir. Tam da bu noktada ortaya çıkan bireysel danışmanlık, kişilerin uzman kişiler ile birebir olacak şekilde destek almalarını ifade etmektedir. Bu gibi destekler, kişilerin hayatlarındaki sorunların kalıcı olmasını engellemektedir. Bunu yaparken de sorunun asıl kaynağının bulunması bir hayli büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bireysel danışmanlık;  kişilerin kendi iç dünyalarını keşfetmeleri konusunda da oldukça etkilidir!

Bireysel danışmanlık, kişilerin kendi iç dünyalarını keşfetmeleri konusunda da oldukça etkilidir. Günümüzde birçok kişi herhangi bir psikolojik sorun yaşamamasına karşın kişisel farkındalığını ortaya çıkarabilmek amacı ile de bu hizmetlerden faydalanmak istemektedir. Bu sayede, günlük yaşamda karşılaşılan problemlere karşı çözüm odaklı olma yeteneğine sahip olunabilmektedir.

Kişilerin ileriki hayatlarında daha pozitif ve doyuma ulaşmış bir hayat yaşayabilmelerini sağlarken, aynı zamanda geçmiş zamanlarda yaşadığı travmaya sebep olan olaylar da ele alınmaktadır. Cinsel taciz, obsesif kompulsif bozukluk, korku ve bu gibi travma yaratan olaylar karşısında bireysel danışmanlık hizmetinden faydalanmak son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Eski zamanlarda psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerde büyük bir çekinme hali söz konusu idi. Fakat günümüzde artık bireysel danışmanlık oldukça gerekli bir hal almış ve kişilerin hayatlarını çok daha kaliteli geçirebilmeleri adına bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bireysel danışmanlık hangi alanları kapsar?

  1. Sosyal anksiyete bozukluğu
  2. Yaygın anksiyete bozukluğu
  3. Panik atak
  4. Öfke kontrolü
  5. Travma sonrası stres bozukluğu
  6. Erişkin dikkat eksikliği ve hiperaktivite
  7. Yeme bozuklukları
  8. Uyku bozuklukları

Gaziantep Kariyer Polikliniği Gaziantep Merkezli Bir Bireysel Koçluk – Psikolojik Danışmanlık – Aile Danışmanlığı Merkezi olup, Türkiye’de 14 ilde şubesi ile hizmet vermektedir. Randevu almak için lütfen arayınız.

 

Yorum Bırakın