Gaziantep Erken Boşalma Tedavisi Ve Terapisi

Gaziantep Erken Boşalma Tedavisi Ve Terapisi

Erken boşalmanın tanımı nedir?  Ne zaman erken boşalma olur?  Erken boşalma nedir? Erken boşalmanın (kontrolsüz boşalma) tam olarak tanımını yapabilmek için öncelikle boşalma sürecini tanımlamamız gerekir. Cinselliğe baktığımız zaman kadın ve erkeğin cinselliği arasında bir fark vardır.

 

Bazı erkekler boşalma süresini kontrol edememektedir. Ama bu kontrol edilemeyen süre eğer kadının orgazmından sonra ise ortada bir sorun oluşmamaktadır. Çünkü her iki tarafta istediği hazzı yakalamış ve bu beraberlik her iki taraf içinde kazançlı bir şekilde tamamlanmış olur. Eğer erkek boşalma sürecini kontrol edemiyor ve bu boşalma süreci partnerinden evvel ise ortada bir boşalma kontrolsüzlüğü problemi veya erken boşalma sorunu var olarak tanımlayabiliriz.

Diğer bir tanımla erken boşalma; kontrol edilebilen, kontrol etmenin öğrenilebildiği ve tedavisi olan bir süreçtir. Varmak istediğimiz sonuç net olarak boşalma süresinin uzatılması değil, boşalmanın kişi tarafından kontrol edilebilir, dilediği uygun gördüğü zaman boşalabilir hale gelmesidir.

Erken mi boşalıyorum? Hangi sürelerde boşalma, erken boşalma sayılır?

Erken boşalmanın derecelendirilmesi Standartlara bakıldığı zaman bu konuda herhangi bir standart cevap verilememektedir. Çünkü boşalma süreleri çok farklılık göstermektedir. Bunun için ideal olan iki yaklaşım tarzı vardır.

Boşalma süreniz eşinize, partnerinize uyumlu ise yani partneriniz boşaldıktan sonra boşalıyor iseniz o zaman ortada bir sorun yoktur.
İkinci olarak da ne zaman boşaldığınız değil, boşalmanızı kontrol edip edemediğiniz önemlidir.

Bu süreçte baktığınızda bir kişinin partneri 2 dk. içinde boşalıyorsa o kişide 3 dk. içinde boşalıyorsa partneri boşalmış olacağından burada bir erken boşalma problemi gündeme gelmeyecektir. Ama aksi bir durumda daha uzun sürede boşalan bir partner ile bu kişinin ilişkisinde bir erken boşalma sorunu yaşanacaktır. Bunun için de standart bir süre verilmemekle birlikte, erken boşalmayı bir ilişkide sadece uyum sorunu olarak değerlendirebiliriz.

Erken Boşalmanın Temel Belirtileri

Kontrolsüz (istemsiz) bir şekilde boşalma
Cinsel tatminde azalma , suçluluk hissi

Cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısı
Cinsel ilişkiye aşırı önem verme
Cinsel ilişki öncesinde, cinsel ilişki sırasında ve cinsel ilişki sonrasında gerginlik yaşanması
Cinsel ilişkiden sonra utanç duyma
Hayal kırıklığı hissi
Ana yoğunlaşamama
Zamanla meydana gelen cinsel isteksizlik
İlk boşalmadan sonra ikinci cinsel birleşme için ısrarcı olma
Cinsel performansa büyük anlamlar yükleme

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalmada sorun erkeğin cinsel organlarının işlevselliği ile ilgili değil, daha çok cinsel ilişki sırasında çeşitli sebeplere bağlı oluşan olumsuz duygu, düşünce ve ona bağlı ortaya çıkan davranışlar, erken boşalma nedenleri arasında yer almaktadır.

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Erken boşalma tedavisi, çok kolay tedavi prensipleri ile yapılmaktadır. Bunlar; ilaç ve terapi dediğimiz yöntemlerdir. Erken boşalma terapisi süreci
Kişinin erken boşalma sistematiğini anlaması bunu tetikleyen arkadaki yapıların neler olduğunu görmesi ve bu süreci nasıl düzeltebileceği ile ilgili bilgi alması ve daha sonra da edinilmiş alışkanlığın düzeltilmesi için yapılması gereken egzersizlerden oluşmaktadır.

Erken Boşalmanın Çözümü

Erken boşalmanın çözümü için öncelikle kısa bir şekilde erken boşalmaya yol açan veya zemin hazırlayan etmenlerin neler olduğunu incelemekte fayda vardır.
Erkeğin boşalmasını hızlandıracak çeşitli etmenler söz konusudur. Ne kadar genç olursa, o derecede erken boşalması beklenir.

Gaziantep Kariyer Polikliniği Gaziantep Merkezli Bir Bireysel Koçluk – Psikolojik Danışmanlık – Aile Danışmanlığı Merkezi olup, Türkiye’de 14 ilde şubesi ile hizmet vermektedir. Randevu almak için lütfen arayınız.

 

Yorum Bırakın