Gaziantep Vajinismus Tedavisi Merkezi

Gaziantep Vajinismus Tedavisi Merkezi

Ülkemizdeki Vajinusmus Oranı Nedir?

Ülkemizde her 10 kadından biri vajinismus problemiyle karşı karşıya kalmış durumda. Ancak vajinismus hastalığı başlarda pek belirti vermeyebilir ve ilerleyen zamanlarda kadınların cinsel ilişkiden haz almamasına neden olabilir. Bu nedenden dolayı ilk olarak vajinismus nedirvajinismus belirtileri nelerdir sorusunun cevabını vermek gerekir.

Cinsel ilişki eylemini gerçekleştirirken erkeğin ve kadının haz alması ikili ilişkinin, özellikle evliliklerin daha mutlu geçmesi için oldukça gereklidir.

Ancak kadında veya erkekte gerçekleşen bir takım problemler cinsel ilişkide hazzı geri plana atabilir. Özellikle kadınlarda meydana gelen vajinismus hastalığı cinsel ilişki sırasında kadının duvar gibi hissetmesine neden olabilir. Vajinismus hastalığı belirtileri başta kadınlar tarafından fark edilemeyebilir. Bu nedenle ilk olarak vajinismus nedir, sorusunu cevaplamakta fayda görüyoruz.

Vajinismus nedir?
Vajinismus hastalığı cinsel ilişki sırasında kadının istemsizce kasılarak cinsel ilişkiyi neredeyse imkansız hale getirmesi durumudur.  Vajinismus hastalığında kadınlar panteriyle cinsel birliktelik yaşayamazlar.

Vajinismus hastalığı her bireyde farklı şekillerde kendini gösterebilir. Vajinismusun genel olarak belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 

Vajinismus belirtileri nelerdir?

Cinsellikten korkmak

Cinsel ilişkiden çok fazla korkma hiçbir şekilde cinsel birlikteliği deneyememe durumu.

Ağrılı cinsellik 

Cinsel birleşmenin ağrılı ve zor bir şekilde gerçekleşmesi

Penisin vajinaya girememesi 

Kadının kendini kasması sonucu, penisin vajinaya sadece bir kısmının girebilmesi durumu.

Jinekolog korkusu

Kadın doğum doktoruna muayene olamama

Bacakların açılmaması 

Cinsel ilişki sırasında bacakların açılmaması durumu…

Vajinismus neden olur?
Vajinismus hastalığının tıbbı bir nedeni bulunmamaktadır. Kadının cinselliğe sıcak bakmaması durumu olan vajinismus hastalığı, genelde psikolojik olarak anlamlandırılmaktadır.  Kadınların geçmiş yıllarda yaşamış olduğu taciz vakaları, veya cinsellikle alakalı kafasında oluşturduğu olumsuz düşünceler vajinismus hastalığına neden olabilecek etkenler arasında görülmektedir.

 

 

 

 Vajinismus Sorunu Yaşayan Herkes Bu Tedaviye  Katılabilir mi?

Evet bu problemi yaşayan bütün çiftler tedavi edilebilir. Seanslara zamanında, istekli ve her iki çiftle birlikte devam etmek  bu tedavinin ortadan kaldırmasını sağlayacaktır.

 

Gaziantep Vajinismus Tedavi Merkezi

Alanında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Gaziantep Kariyer Polikliniği Gaziantep Merkezli Bir Bireysel Koçluk – Psikolojik Danışmanlık – Aile Danışmanlığı Merkezi olup, Türkiye’de 14 ilde şubesi ile hizmet vermektedir. Randevu almak için lütfen arayınız.

 

Yorum Bırakın