Akran Zorbalığı (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE OYUN TERAPİSİ)

Akran zorbalığı, Bir öğrencinin diğer bir öğrenci ya da öğrenci grubu tarafından tekrarlı bir şekilde fiziksel, sözel, sosyal ya da siber olarak saldırgan huzursuz edici , zarar verici davranışlara maruz kalmasıdır.

Zorba davranışta bulunan ve zorbalığa maruz kalan çocuk arasında bir güç eşitsizliği söz konusudur.

Genelde zorba davranışta bulunan çocuk zorbalığa maruz kalan çocuğa göre ya yaşça büyüktür ya fiziksel açıdan daha güçlüdür ya da sosyal olarak daha kalabalık bir gruptan olabilir.

Akran zorbalığı sadece fiziksel zorbalık olarak görülmez. Sözel ve sosyal zorbalıkta sık görülen zorbalık türlerindendir.

Akran çatışması ve akran zorbalığı arasındaki farkı bilmek önemlidir. Akran çatışması durumsaldır ve akranlar arasında yaşanması olağandır. Zorbalık aksine güç dengesi, problem çözme çabası, pişmanlık duygusu vardır. Zorbalık tek sefere mahsus değildir, zorbalık denmesi için eylemin sistemli ve tekrarlı olması gerekir.

Sizin de çocuğunuz akran zorbalığına maruz kaldıysa ya da maruz kaldığından şüpheleniyorsanız bizden yardım alabilirsiniz.

Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. Talep ederseniz GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde seanslar gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın