Alt Islatma (Enürezis) (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE OYUN TERAPİSİ)

Enürezis kelimesi alt ıslatma anlamına gelir, gece altına kaçırma problemi enürezis nokturna , hem gece hem gündüz alt ıslatma ise enürzis diurnadır. Doğuştan ya da kazanılmış santral sinir sistemi defekti olmayan 5 yaş üzerindeki çocuklarda gece altını ıslatma varsa enürezis nokturna olarak adlandırılır. Enürezis nokturna basit ve komplike olmak üzere ikiye ayrılır. Basit tipte gece yatağı ıslatma dışında belirti yoktur. Komplike tipte ise gündüzleri ani sıkışma ,sık idrara gitme , gündüz idrar kaçırma ve kronik kabızlık eşlik eder.

Basit alt ıslatmanın nedenleri arasında birden fazla faktör bulunabilir. Genetik faktörler, uyanma bozuklukları, hormonal faktörler ve idrar kesesi ile ilgili faktörler sorumlu tutulmaktadır. Vakaların yalnızca %2-3’lük kısmında organik bir neden tespit edilir.

Alt ıslatmada destekleyici tedavi , alarm tedavisi , ilaç tedavisi ve psikoterapi yöntemleri kullanılmaktadır.

Sizde çocuğunuzda alt ıslatma problemi ile karşı karşıyaysanız bizden yardım alabilirsiniz

Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. Talep ederseniz GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde seanslar gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın