Gece Terörü (Uyku Terörü) (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE SEANS ALMAK İSTER MİSİNİZ?)

  • Genellikle çocuklarda görülmekle birlikte yetişkinlerde de görülebilen bir hastalıktır. Derin uykuya dalındıktan 1 ila 2 saat içerisinde çığlık, korku ve titreyerek uyanma durumudur. Genellikle uyurgezerlik ile eşleştirilebilir. Birkaç saniye ile birkaç dakika kadar sürerken kişiden kişiye değişiklik göstererek daha uzun sürebilir.

Uyku terörü ya da gece terörü parasomnia ( uyku sırasında istenmeyen bir davranış ya da deneyim ) olarak sınıflandırılır . Nrem uykusu sırasında meydana gelir. Nrem uykusu kişinin uyku ile uyanıklık arasında kaldığı süredir.

Gece terörünün tam nedeni bilinmemekle birlikte solunum yolları, psikolojik sorunlar, huzursuz bacak sendromu, ateşli hastalıklar , madde kullanımı ve uyku apnesiyle de ilişkilendirilebilir.

Uyku terörü kabuslardan farklıdır. Kabus gören kişi o esnada uyanabilir ve gördüğü kabusu hatırlayabilir. Ama uyku terörü olan kişi uykuda kalır ve kolay kolay uyanamaz ve sabah detaylar hatırlanmaz.

Uyku terörü belirtileri arasında korkutucu bir çığlık ya da bağrışma, kalp atışında hızlanma, uyanamama, etrafa tekmeler savurma, göz bebeklerinde genişleme, terleme, kendini oturur vaziyette bulma gibi belirtiler bulunmaktadır.

Eğer çocuğunuzda veya çevrenizde uyku terörü yaşayan varsa bizden yardım alabilirsiniz.

Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. Talep ederseniz GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde seanslar gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın