Davranım Bozukluğu (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE OYUN TERAPİSİ)

Davranım bozukluğu, çocuk ve ergenlerin toplumsal kural ve değerlere uymada zorluk yaşaması ,başka insanların haklarını ihlal eder şekilde davranışlar göstermesidir.

Davranım bozukluğunun temel özellikleri başkalarının temel haklarına saldırma ve yaşa uygun başlıca toplumsal değerlerin ya da kuralların hiçe sayıldığı , yineleyen bir şekilde ve sürekli olarak görülen davranış örüntüsüdür.

Davranış bozukluklarının nedenleri arasında dikkat çekmek, ebeveynlere karşı güç kazanma isteği, arkadaş tarafından onaylanma, yetersizlik, erken yaşta kötü deneyimler gibi bir çok madde sıralanabilir.

Davranıştaki bahsettiğimiz bu aksaklıklar klinik olarak önemli raddede toplumsal ,okuldaki ve mesleki işlevsellikte aksaklıklara neden olmaktadır.

Davranım bozukluğu tedavisi zamanında yapılmazsa yetişkinlik dönemine gelindiğinde kanunen suç sayılan davranışlarda bulunan bir kişilik gelişebilir. Birey kendisinin ve başkalarının hayat kalitelerine zarar verecek davranışlarda bulunabilirler.

Siz de çocuğunuzda bahsettiğimiz bu davranım bozukluklarını gözlemliyorsanız bizimle iletişime geçip bizden yardım alabilirsiniz. Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde seanslar gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın