Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE OYUN TERAPİSİ)

Hiperaktivite; olağan dışı hareketlilik ya da anormal seviyede aktif olma durumuna denilmektedir. Diğer bir deyişle çocukların kendini kontrol edemediği psikolojik bir hastalıktır. Çocukluk çağında sık görülen ,dikkat eksikliği ,aşırı hareketlilik ve dürtüsellik ile kendisini gösteren nörogelişimsel bir durumdur.

DEHB (Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) olan çocuklar dikkatini toparlamakta veya bir yerde sabit durmakta zorlanabilirler. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan bazı çocuklar sadece ev hayatında değil aynı zamanda okul hayatlarında da sorunlar yaşayabilirler.

DEHB (Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) olan çocuklarda genelde üzgün , öfkeli ve endişeli bir ruh hali gözlemlenebilir.

Ebeveynlerin bilmesi gereken nokta şudur ki DEHB (Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) tedavisi mümkün olan bir psikolojik hastalıktır.

Sizde çocuğunuzda bu ve buna benzer belirtiler gözlemliyorsanız , öğretmenlerinden veya çevrenizden buna benzer şikayetler alıyorsanız bizden yardım alabilirsiniz

Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde seanslar gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın