Kardeş Kıskançlığı (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE OYUN TERAPİSİ)

Kardeş kıskançlığı, kardeşler arasında çok sık rastlanan evrensel bir duygudur.

Hemen hemen hepimizin yaşadığı bu durum özellikle büyük kardeşte yaşanmakla beraber, aileye yeni gelecek bireyin kendisinin yerini alma korkusuyla tetiklenebilir.

Yeni bir kardeş geldiğinde dolayısıyla tüm ilgiyi üzerine toplar ve o gelmeden önce ailenin göz bebeği durumundaki büyük kardeşin bu durumu kabullenme problemi yaşaması ve küçük kardeşi kıskanması kadar doğal bir durum yoktur .

Çocuğun, kardeşine gösterilen ilgiden dolayı saatlerce ağlaması, kardeşin bilerek ve isteyerek ağlatması , yemek saati geldiğinde biberonunu saklaması, ağladığında emziğini saklaması vs. durumlar çocukta kardeş kıskançlığına olduğuna dair bir takım işaretler diyebiliriz ve bu durum anne-babaya karşı kızgınlık, kırgınlık gibi durumları da beraberinde getirebilmektedir.

Yukarıda bahsedilen durumlar ve hareketler sizin çocuğunuzda da varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde çocuğunuzu oyun terapisine getirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın