Kurallara Uymada Problem / Sınır Tanımama (GAZİANTEP’TE İLK VE TEK! 2 PSİKOLOG EŞLİĞİNDE OYUN TERAPİSİ)

  1. Çocukların genelinde belirli yaştan itibaren söz dinlememeler görülmektedir. Okul öncesi ve sonrası okul döneminde ebeveynlerine bir hayli zorluk yaşatabilirler. Okul döneminde arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle uyum zorluğu yaşayabilirler.

Küçük çocuklar ağlama, inatçılık ve bağımsızlık çabalarıyla dikkat çekerken , daha büyük çocuklar hırçınlık , sinirlilik , öfke patlamaları ve diğer kişileri eleştirmek gibi davranışlar sergileyebilirler.

Çocuklar 6 yaşına kadar kuralların neden olduğunu ve neden uymaları gerektiğini anlayamıyorlar. Kural algısı çocuklarda 4 yaşından sonra yavaş yavaş gelişmeye başlıyor.

Kurallar, insan davranışlarında sınırlamalar oluşturur. Eğer kural diye bir şey olmasaydı insanlar düzensiz bir şekilde hareket eder sorumluluklarını bilmez ve yerine getirmezdi. Düzen için sınırsız değil, kurallarla sınırlanmış özgürlükler gereklidir.

Sizde çocuğunuza sınır koymakta güçlük çekiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rönesans Ailesi olarak alanında eğitimlerini almış kadın ve erkek psikologlarımızla sizlere yardımcı olmak isteriz. GAZİANTEP’TE İLK VE TEK UYGULAYICI KURUM olarak 2 psikolog gözetiminde seanslar gerçekleştirmekteyiz.

  • Detaylı Bilgi & Randevu için: 0532 131 15 33

Yorum Bırakın